jste zde: úvodní » Zachraňte tuleně » Bojkot kanadských mořských produktů pomáhá zastavit lov tuleňů


Šokující video z lovu tuleňů

Aktuality

České restaurace vzkazují Kanadě: Ukončete zabíjení tuleňů!

vydáno:12.11.2009

Během dvou měsíců od zahájení Bojkotu kanadských mořských produktů v ČR se k němu připojilo 9 restaurací převážně z Prahy. Cílem bojkotu je přimět...

více

V České republice začal bojkot kanadských mořských produktů

vydáno:13.09.2009

Počátkem září začali pracovníci o.s. Svoboda zvířat obcházet luxusní pražské restaurace s nabídkou připojení se k mezinárodnímu bojkotu kanadských...

více

»archiv novinek

Bojkot kanadských mořských produktů pomáhá zastavit lov tuleňů

Organizace na ochranu zvířat jednaly mnoho let s kanadskou vládou o zastavení lovu tuleňů. Ale protože jednání nebyla úspěšná a kruté zabíjení tuleňů pokračuje, je jasné, že Kanadu přinutí ke změně jedině politický a ekonomický tlak.

Z tohoto důvodu byl v roce 2005 zahájen v USA projekt, v jehož rámci se jednotlivci, restaurace i obchody zavazují nekupovat kanadské mořské produkty. V USA bojkot koordinuje organizace The Humane Society of the United States (HSUS, www.hsus.org). V létě 2009 byl bojkot zahájen také v Evropě a jednou ze zemí je i ČR, kde bojkot koordinuje Svoboda zvířat.

Lovci tuleňů jsou komerční rybáři, jimž plynou příjmy z převážné většiny z vývozu mořských produktů (humrů, tresek, krabů atd.). Příjem z lovu tuleňů představuje minimální část jejich ročních příjmů. Od doby, kdy začal bojkot, dramaticky klesly příjmy z vývozu kanadských mořských produktů, což jednoznačně nutí kanadské rybáře přestat zabíjet tuleně. Příjmy z vývozu krabů do USA klesly od začátku kampaně o více než 750 milionů dolarů. To znamená ztrátu více než 200 milionů dolarů za rok, zatímco komerční lov tuleňů přinesl lovcům např. v roce 2008 výdělek v hodnotě méně než 7 milionů dolarů.

Svoboda zvířat nabízí restauracím v ČR možnost připojit se také k tomuto bojkotu. Restaurace si mohou vybrat, zda se zaváží nekupovat kanadské kraby, veškeré mořské produkty z provincií, ve kterých se tuleni loví, nebo mořské produkty z celé Kanady, a to do doby, než Kanada lov tuleňů navždy neukončí. Přibližně 90 % lovců/rybářů žije v provincii Newfoundland, kde jsou krabi nejdůležitějším vývozním artiklem. Především na ty je proto bojkot zaměřen.

Pokud má restaurace zájem zavázat se nekupovat mořské produkty z Kanady, nic ji to nestojí, pomůže tuleňům a může se zviditelnit jako součást řešení, nikoli problému. Jména restaurací, které bojkotují kanadské mořské produkty, budou zveřejněny na těchto webových stránkách a také na webu americké organizace HSUS.

Připojit se mohou i restaurace, které již nyní z Kanady mořské produkty neodebírají. Pokud restaurace v tuto chvíli odebírá kanadské produkty, je třeba domluvit se s dodavatelem na možnosti dodání produktů z jiné země. Svoboda zvířat může v těchto případech poskytnout poradenství a pomoc s hledáním stejně kvalitních a cenově dostupných produktů.

Máte Vy nebo Vaši přátelé restauraci? Připojte se také k tomuto důležitému mezinárodnímu bojkotu a pomozte chránit tuleně! Dejte Kanadě vědět, že dokud nepřestane zabíjet tuleně, ztrácí Vás jako svého zákazníka. V případě zájmu kontaktujte koordinátorku bojkotu v ČR, Barboru Večlovou, na e-mailu infocentrum@svobodazvirat.cz.

Seznam českých restaurací, které se připojily k bojkotu:

Kampa 14 - Na Kampě 14, Praha 1 - www.kampa14.cz

Hotel Pod věží - Mostecká 2, Praha 1 - www.hotelpodvezi.cz

Černý orel - Malostranské náměstí 14, Praha 1 - www.cernyorel.com

DaNico - Dlouhá 21, Praha 1 - www.danico.cz

U sedmi andělů - Jilská 20, Praha 1 - www.7angels.cz

Diana - Nová 209, Mělník

Café Sahara - Náměstí Míru 6, Praha 2 - www.saharacafe.com

Adria-Neptun s.r.o., hotel Adria - Václavské nám. 26, Praha 1 - www.adria-neptun.cz

U Básníka pánve - Mánesova 62, Praha 2 - www.ubasnikapanve.cz

 

Seznam restaurací z ostatních evropských zemí najdete na webu www.protectseals.eu.


Vytisknout stránku

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz