jste zde: úvodní » Záběry a fotografie z kožešinových farem » Svět » Španělsko (2010)


Španělsko (2010)

ČERVEN 2010
Igualdad Animal předkládá svůj poslední výzkum o farmách na tzv. kožešinová zvířata ve Španělsku s více než 650 fotografiemi a několikahodinovým videem.

Od poloviny roku 2008 jsme, díky práci mnoha aktivistů a anonymních spolupracovníků, mohli zdokumentovat život těchto zvířat od jejich narození až do okamžiku jejich usmrcení a stažení z kůže.

Poprvé můžeme ve Španělsku vidět, co skrývá průmysl, který každoročně připraví o život více než 400.000 zvířat. Zvířat, která stráví celý život uvězněná v klecích, zvířat, která prožívají stres a frustraci, nevinných zvířat, která jsou nakonec stažena z kůže a z jejich kožešin jsou vyrobeny oděvy.

Výzkumný tým organizace Igualdad Animal předkládá svůj poslední výzkum o kožešinových farmách ve Španělsku, doložený více než 650 fotografiemi a několikahodinovými záběry, které poprvé dokumentují životní podmínky norků ve Španělsku. Odhaluje skrytou tvář využívání zvířat a snaží se vyvolat diskuzi o životních podmínkách norků chovaných na španělských kožešinových farmách.

Pro průmysl výroby kožešin jsou norci zbožím, ze kterého lze získat hospodářský zisk. Pro nás jsou to cítící bytosti, které potřebují naši pomoc. Provedli jsme průzkum asi na polovině farem, které chovají norky ve Španělsku – Galicii, Baskicku, Katalánsku, Aragonu, Madridu a Kastilii a Leonu. Průzkum začal v roce 2008. Díky aktivistům a anonymním spolupracovníkům se nám podařilo dostat do míst, které měla být před veřejností skryta. Podařilo se nám dokonce nainstalovat skrytou kameru, abychom mohli natočit, jak probíhá zabíjení a tzv. kožkování norků.

Pořídili jsme více než 5.000 fotografií, z nichž vám nabízíme výběr – 650. Pokusíme se vyrobit i dokumentární film, který bude věnován touze po svobodě těchto divokých (nedomestikovaných) zvířat.

V tomto prvním průzkumu španělských farem můžete vidět norky, kteří trpí frustrací, pohybují se mechanicky z jedné strany klece na druhou bez cíle (pohybová stereotypie - viz např. 5. minuta videa), uvidíte, jak jsou samice využívány jako reprodukční stroje a pak jsou oddělovány od svých mláďat. Agresivní chování norků pramení z nevhodných chovných podmínek a je výsledkem desetileté praxe na kožešinových farmách nejen ve Španělsku.

Stručně řečeno, uvidíte vše, co se snaží kožešinový průmysl skrýt.

Záleží na nás a je to v našich rukou – přestat financovat tyto a další způsoby využívání zvířat. Máme alternativní řešení – oblékat se do oděvů rostlinného a syntetického původu, kde se nepředpokládá zotročování a smrt zvířat, která si, stejně jako my, chtějí vychutnávat život na svobodě. Respektovat ostatní zvířata, což znamená, abychom je přestali využívat pro naše odívání, potravu nebo jako předměty laboratorního zkoumání.

Video zveřejněné v první polovině roku 2010 naleznete na http://www.pielesasesinato.com/videos, fotografie na http://www.flickr.com/photos/igualdadanimal/sets/72157622484756111/.


ŘÍJEN 2010

Na podzim minulého roku zveřejnila španělská organizace na ochranu práv zvířat  Igualdad Animal další sérii fotografií a video z tamějších farem, kde se chovají norci. I tentokrát jsou obrázky velmi brutální a smutné. I tentokrát dokazují velké psychické i fyzické utrpení, kterému je ve Španělsku ročně vystaveno na 400 000 zvířat

určených pro kožešinový průmysl.

Na fotografiích jsou vidět "důsledky" chovu těchto zvířat za účelem získání jejich kožešiny: norci s deformovanými končetinami; norci žijící mezi vlastními výkaly a zahrabaní ve špíně; norci s otevřenými ranami, které jim působí neskutečné bolesti; kanibalismus a agresivita zvířat způsobené stresem; norci bez očí v důsledku neléčených infekcí či pokousání ostatními zvířaty; norci se zraněními uší a ušními infekcemi, kteří ztratili sluch; živá zvířata spolu s mrtvými v klecích a zbytky těl; zvířata s neurotickým chováním a mechanicky opakovanými pohyby.

 

NorciNorekPohled na klece
FarmaMatka s mláďaty, která jí budou záhy odebránaMláďata
NorciVýkaly, které propadají pod klece

Vytisknout stránku

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz