jste zde: úvodní » Novinky » VF Corporation přistupuje k mezinárodnímu programu Fur Free Retailer


VF Corporation přistupuje k mezinárodnímu programu Fur Free Retailer

Tisková zpráva

Oznámení potvrzuje odhodlání společnosti VF a jejích značek usilovat o dobrou životní pohodu zvířat 

GREENSBORO, N.C. – 28. listopad 2017 – #VFCORPISFURFREE: Společnost VF Corporation, přední světový výrobce značkových lifestylových oděvů, obuvi a doplňků, se stala partnerem Fur Free Alliance (Aliance za módu bez kožešin), mezinárodního sdružení 43 organizací na ochranu zvířat, a připojila se k programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin).

Společnost VF se přistoupením k programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin) zavázala, že ve svých výrobcích nebude používat pravou kožešinu, a oznámila, že bezkožešinová politika se vztahuje na všechny její značky (jichž je více než 20) včetně Vans®, The North Face®Timberland®, Wrangler®, Lee®, Napapijri®Smartwool®. Už dříve v tomto roce zveřejnila VF svou vůbec první strategii pro živočišné materiály (Animal Derived Materials Policy) a informovala, že její značky nadále nebudou používat pravou kožešinu, srst angorských králíků ani exotické kůže.

Seznam společností, které se do programu zapojily, je dostupný online na na www.furfreeretailer.com, resp. www.obchodbezkozesin.cz. Poskytuje spotřebitelům přesné informace o postoji jednotlivých obchodníků ke kožešinám, díky čemuž mohou spotřebitelé při nákupu činit informovaná rozhodnutí.

„Přistoupením k programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin) společnost VF a naše značky opět potvrzují, že nám na ochraně zvířat skutečně záleží,“ sdělila Letitia Websterová, místopředsedkyně VF pro globální udržitelnost. „Udržitelnost a úcta k přírodě jsou pro VF i všechny naše značky klíčovými hodnotami. Nadále budeme spolupracovat s uznávanými organizacemi pro ochranu práv zvířat a s podobně smýšlejícími institucemi a podporovat vývoj konkurenceschopných náhražek živočišných materiálů všude, kde je to možné.“

Lucie Moravcová ze Svobody zvířat, členské organizace Aliance za módu bez kožešin, uvedla: „V posledních několika letech se strhla přímo lavina módních společností, které se zapojily do programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin), z čehož máme samozřejmě obrovskou radost. Nutno podotknout, že se jedná o opravdové módní giganty, které určují celosvětové trendy v oblékání, což je pro snížení spotřeby pravých kožešin nepochybně velmi důležité. Zároveň tyto společnosti svým jednáním odráží přání spotřebitelů, kteří se již nechtějí podílet na kruté kožešinové módě. Konkrétně u nás to, kromě průzkumu veřejného mínění, dokazuje i například nedávno schválený zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat.“

VF a její značky již v minulosti zavedly strategie a podnikly kroky s cílem zajistit humánní zacházení se zvířaty v celém svém dodavatelském řetězci a tam, kde je to možné, upustit od používání materiálů získávaných ze zvířat.

  • V rámci portfolia společnosti VF je průkopníkem hnutí za módu bez kožešin značka Napapijri®, která začala uskutečňovat svou bezkožešinovou politiku již v roce 2015. Aby ilustrovala svou filozofii „Make it Better“ (Dělejme to lépe), zavedla inovativní přístupy, jejichž cílem bylo postupně vyřadit živočišné materiály a zároveň nabízet spotřebitelům výrobky se stále lepšími technickými vlastnostmi. Celá kolekce pro podzim/zimu 2017 je úplně bez kožešin a bez prachového peří, na což je společnost hrdá.
  • V roce 2014 oznámila značka The North Face® vznik Responsible Down Standard (RDS), celosvětového standardu pro využívání peří, jehož prostřednictvím může kterákoliv firma zhodnotit a certifikovat celý svůj dodavatelský řetězec s peřím. RDS byl vyvinut ve spolupráci s kontrolní společností Control Union a neziskovou organizací Textile Exchange, která nyní program řídí. K dnešnímu dni iniciovalo získání certifikátu RDS na 80 dalších společností. The North Face® používá 100 % certifikovaného peří u všech svých produktů.
  • Další značka společnosti VF, Timberland®, v roce 2005 spolu s jinými obuvními společnostmi, koželužnami a maloobchodníky vytvořila Leather Working Group (LWG, pracovní skupina pro kůži), aby v rámci kožedělného průmyslu prosazovala společensky odpovědné postupy. V roce 2016 pocházelo 94 % kůže používané značkou Timberland na výrobu oděvů, obuvi a doplňků z koželužen zařazených na základě hodnocení LWG do stříbrné či zlaté kategorie, a cílem značky je do roku 2020 dosáhnout 100 %.

Joh Vinding, předseda programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin), prohlásil: „Je nám potěšením, že se VF Corporation stala partnerem programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin). Zvířata v kožešinovém průmyslu jsou vystavována děsivým podmínkám a celé životy strádají ve stísněných a holých klecích. Díky pomoci pokrokových a inovativních společností, jako je VF Corporation, se tato situace rychle mění. Móda bez kožešin se stává novým standardem v celém textilním odvětví.“

O VF Corporation
VF Corporation (na newyorské burze pod zkratkou VFC) obléká spotřebitele na celém světě. Její rozmanité portfolio zahrnuje řadu věhlasných lifestylových značek včetně Vans®, The North Face®, Napapijri®, Timberland®, Wrangler® and Lee®. Společnost byla založena v roce 1899 a dnes je jedním z největších výrobců oděvů, obuvi a doplňků na světě. Svou společenskou a environmentální odpovědnost realizuje prostřednictvím nespočtu programů, které se vztahují na řadu různých geografických oblastí, kategorií výrobků a distribučních kanálů. Společnost je odhodlána dodávat spotřebitelům inovativní výrobky a vytvářet dlouhodobé hodnoty pro své zákazníky a akcionáře. Více se dozvíte na www.vfc.com.

O Svobodě zvířat
Svoboda zvířat zahájila svoji činnost v roce 1994 a je nejstarší organizací na ochranu práv zvířat v ČR. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Snaží se změnit vztah lidí ke zvířatům tak, aby byla vnímána jako tvorové, kteří mají hodnotu sami o sobě. Podílela se mimo jiné na prosazení novely zákona zakazující chov tzv. kožešinových zvířat v ČR a v současnosti usiluje především o ukončení chovu a drezúry volně žijících zvířat v cirkusech a o nahrazování pokusů na zvířatech. Více informací najdete na www.svobodazvirat.cz.

O programu Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin)
Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin) je nejvýznamnějším světovým programem, který propojuje bezkožešinové společnosti se spotřebiteli vyhledávajícími etické zboží. Seznam společností, které se do programu zapojily, je dostupný online a poskytuje spotřebitelům přesné informace o postoji jednotlivých obchodníků ke kožešinám, díky čemuž mohou spotřebitelé při nákupu činit informovaná rozhodnutí. Konkrétním cílem programu je vybízet firmy, aby ustoupily od užívání pravé kožešiny, a podporovat etické spotřebitelství. Program Fur Free Retailer (Obchod bez kožešin) probíhá ve více než 20 zemích, v ČR jej koordinuje Svoboda zvířat. Jedná se o mezinárodní iniciativu Fur Free Alliance (Aliance za módu bez kožešin), sdružení více než 40 předních organizací na ochranu zvířat a životního prostředí z celého světa, které zastupuje miliony svých stoupenců napříč planetou.
www.furfreeretailer.com / www.obchodbezkozesin.cz

Chcete-li se dozvědět víc, směřujte prosím své dotazy na:

Svoboda zvířat
Lucie Moravcová, koordinátorka programu Obchod bez kožešin v ČR
736 766 188, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz

VF Corporation
Craig Hodges
Senior Director, Corporate Communications
Office: +1.336.424.5636  Craig_Hodges@vfc.com

Fabrizia Greppi
Senior Director, Corporate Communications, EMEA
+41 91 649.1359 Press_emea@vfc.com

»zpět do archivu novinek

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz