jste zde: úvodní » Novinky » Paul McCartney podporuje izraelský návrh zákona na zákaz kožešinových výrobků


Paul McCartney podporuje izraelský návrh zákona na zákaz kožešinových výrobků

Zpěvák a zakladatel Beatles Sir Paul McCartney vyjádřil svoji podporu izraelským aktivistům za práva zvířat, kteří bojují za přijetí zákona zakazujícího veškerý kožešinový průmysl v Izraeli.

Pokud bude zákon přijat, Izrael bude první zemí, která zakazuje dovoz, vývoz a prodej jakéhokoli druhu kožešiny. Minulý měsíc byl návrh v rámci přípravy na druhé a třetí čtení přezkoumáván Komisí Knesset Education.

Sir Paul na svých webových stránkách uvádí: „Já, spolu se členy své rodiny, jsme dlouholetými odpůrci komerčního kožešinového průmyslu. Důvod pro to je jednoduchý - kožešiny jsou kruté a zbytečné… Stáhnout zvíře zaživa z kůže, jak se často stává, kvůli výrobku, který nikdo nepotřebuje, je nepochopitelné.“

McCartney je dlouholetý vegetarián a práva zvířat brání již mnoho let. Vyjádřil se, že pokud bude zákon přijat, Izrael se tak stane příkladem pro zbytek světa. „Zákazem takového krutého průmyslu poskytne Izrael dobrý příklad ochrany zvířat, který by všichni ostatní určitě následovali,“ napsal McCartney.

Zdroj: http://www.haaretz.com/hasen/spages/1156455.html

Takový zákon by byl skutečně prvním svého druhu. V mnoha evropských státech existuje zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat (viz http://www.protisrsti.cz/situace-ve-svete.htm), ovšem zákon zakazující celý kožešinový průmysl je opravdu raritou.

99 % textilních výrobků je do Izraele dováženo z Číny. Pravé kožešinové trimy (lemy) jsou často označovány jako „umělé“, čímž jsou oklamáváni jak obchodníci, tak spotřebitelé. Podle průzkumu, který v únoru 2009 nechaly zpracovat organizace International Anti-Fur Coalition a Let the Animals Live, se 86 % Izraelců domnívá, že zabíjet zvířata pro kožešiny není morální.

Svoji podporu vyjádřila také známá francouzská herečka Brigitte Bardot.

O vývoji zákona v Izraeli, který bedlivě sledujeme, jsme Vás již v minulosti informovali (viz http://www.protisrsti.cz/novinky/prijeti-zakona-zakazujiciho-kozesiny-v-izraeli-odlozeno.htm, http://www.protisrsti.cz/novinky/stane-se-izrael-prvni-zemi-sveta-bez-pravych-kozesin.htm). Více informací naleznete na webu www.protisrsti.cz.

Jak pomoci?

Přidejte se ke kauze „Support fur ban in Israel“ na Facebooku: http://apps.facebook.com/causes/458515?m=86792d32.

Připravily: Kateřina Sapíková a Lucie Moravcová

»zpět do archivu novinek

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz