jste zde: úvodní » Novinky » Nová petice za zákaz chovu kožešinových zvířat!


Nová petice za zákaz chovu kožešinových zvířat!

Podepsali jste již petici?

V listopadu 2010 iniciovala Svoboda zvířat vznik nové petice požadující zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Je určena ministru zemědělství a členům a členkám Parlamentu ČR. Sběr podpisů zatím není časově omezen. Obracíme se na veřejnost s prosbou o pomoc při sběru podpisů. Petici si můžete stáhnout níže. Vyplněné archy prosím posílejte na adresu plzeňské kanceláře Svobody zvířat: Svoboda zvířat, Koterovská 84, 326 00, Plzeň. Děkujeme!

Bannery

Banner k petici za zákaz chovu KZMáte-li zájem, zašleme Vám na vyžádání také banner k petici, který můžete umístit na své webové stránky (pište prosím na e-mailovou adresu info@protisrsti.cz).

FB stránka

Nově jsme také založili facebookovou stránku s názvem Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR. Pokud se stanete fanouškem, symbolicky tak vyjádříte podporu petici (počítá se však především Váš podpis na vytištěném petičním archu).

Důvody pro vznik petice

V České republice se kvůli kožešině chová odhadem na 20 000 zvířat. Chov tzv. kožešinových zvířat způsobuje zbytečné a intenzivní utrpení zvířatům, jež jsou chována v podmínkách, které neodpovídají jejich etologickým potřebám, a často proto trpí různými onemocněními, poruchami chování, biologickými abnormalitami či agresí. Ani způsoby zabíjení se nedají označit jako „humánní“ (elektrický proud, udušení ve výfukových plynech). Chovat a zabíjet zvířata kvůli zbytnému produktu, jakým je kožešina, považujeme za nemorální. Výroba Liška obecná - stříbrnákožešin také představuje významnou zátěž pro životní prostředí. Výzkum CVVM z roku 2006 navíc ukázal, že 67 % obyvatel ČR si zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat přeje. Mnoho států EU již přikročilo k zákazu chovu těchto zvířat (např. Velká Británie, Rakousko ad.) či zpřísnilo standardy pro jejich chov tak, že v praktické rovině tento chov znemožňují (např. Švýcarsko, Německo ad.). Na základě těchto důvodů vyzýváme a žádáme osoby k tomu kompetentní, aby přijaly zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat, a ČR se tak připojila k výše zmíněným státům.

Zde si můžete prohlédnout aktuální záběry z českých kožešinových farem.

Chcete-li v ochraně tzv. kožešinových zvířat ještě více pomoci, zavítejte prosím do sekce Co můžete udělat Vy?

»zpět do archivu novinek

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz