jste zde: úvodní » Kdo říká kožešinám „NE“?


Kdo říká kožešinám „NE“?

Známé osobnosti podporující zrušení chovů kožešinových zvířat v ČR

Dara Rolins

Dara Rolins


„Snažím se v životě dělat správné věci, proto mi přijde samozřejmé podpořit kampaň Proti srsti, která chce zabránit zbytečnému trápení zvířat na kožešinových farmách. Bydlíme u lesa a často s dcerou chodíme na procházky, kde vídáme různá zvířata, mj. lišky, a ty rozhodně patří do lesa, ne na límec bundy!“


 Nela Boudová

Nela Boudová„Proč jsou u nás kožešinové farmy stále v provozu, když v Evropě je tolik států, kde už pochopili, jak moc zvířata zavřená v drátěných klecích trpí?“Bára Hrzánová

Bára Hrzánová"Svým podpisem petice Svobody zvířat chci ukázat, že v dnešní době nám všem stačí vlastní kůže a není potřeba se oblékat do cizí."Jana Bernášková 

jana_bernaskova


„Zvíře není věc a jako živá bytost má tedy stejné právo na život jako my. Já bych rozhodně nechtěla, aby někdo z mých krásných dětí stáhl kůži a ušil si z nich kabátek nebo rukavice, proto nevidím jediný důvod, proč by někdo měl tohle dělat jiným živým tvorům. Navíc si myslím, že už opravdu nejsme v době, kdy je potřeba nosit kožichy a že je spousta jiných kvalitních materiálů, kvůli kterým navíc žádná zvířata zabíjena být nemusí."

 


Patricie Solaříková

patricie_solarikova„Nespatřuji sebemenší důvod, proč by na sobě měli lidi nosit kožichy ze zvířátek, která kvůli tomu trpí. Je to nehumánní, nechutné a zbytečné! Myslím, že není žádný rozdíl, jestli máte na kapuci pravou kožešinu nebo umělou. Pochybuji, že ta pravá člověka lépe zahřeje."
Jan Kopečný

jan_kopecny

 

„Když jsem viděl záběry z českých kožešinových farem, nevěřil jsem vlastním očím. Okousané uši, ocasy, tlapky nebo zvířata, co naprosto beze smyslu skáčou proti stěně drátěné klece? Nelíbí se mi podmínky, ve kterých zvířata na takových farmách žijí, a myslím si, že by se s tím mělo něco dělat."


 

Daniel Barták

daniel_bartak

 

„Myslím si, že zvířata jsou velmi inteligentní tvorové. Bohužel mi připadá, že někteří lidé na to zapomínají a nechovají se k nim jako k živým bytostem. A jelikož zvířata nemluví stejnou řečí jako my, tak se nemohou bránit, ale já jsem přesvědčený, že bychom je měli chránit, ne jim ubližovat. Mám zvířata rád a praktiky chovatelů v tomto průmyslu jsou mi opravdu proti srsti."


 

Vladimír 518

Vladimír 518

 

 

 

 

 


Skywalker

Skywalker 
„Můj postoj k tématice kožešin je vlastně prostý. Jsem přesvědčený, že kůže/kožešina každého tvora je jen jeho… Zkrátka moje kůže je moje a do cizí se oblékat nebudu. To ale nejsou jen kožešiny, to jsou jakékoliv kožené produkty, semiš apod. Je to stupidní zvyk, pro který prostě nemám v životě místo.“ (Jan "Kachna" Kučera - zpěvák)Repelent SS

 

Presento

 Presento

„Proč jsem se rozhodnul podepsat petici, a podpořit tak zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR? Protože zvířata jsou moji přátelé, každé zvíře, a nehodlám mj. podporovat to, aby někdo moje přátele stahoval z kůže.“

 


 

Kampaň Ukažte to vládě, kterou Svoboda zvířat spustila na základě zveřejnění nových záběrů z českých kožešinových farem na podzim 2012, podpořily známé osobnosti. Za podporu projektu na pomoc tzv. kožešinovým zvířatům jim patří velký dík...

Lejla Abbasová

"Nejsem typ, který nosí kožešiny. Ale nejsem ani typ, který by přemýšlel nad týráním "kožešinových" zvířat nebo se dokonce aktivně zúčastnoval kampaní proti nošení kožešin. Vzpomínám si, že jsem kdysi viděla fotografie, kde byla vidět různě zohyzděná zvířata z chovů. Musím přiznat, že ani poté jsem nijak zvlášť nad touto tématikou nepřemýšlela. Dokud jsem neviděla video, které mi poslala organizace Svoboda zvířat a které mnou hluboce otřáslo. Nevím, jestli je taková praxe při chovu " kožešinových" zvířat běžná, či je tohle extrémní příklad. Já osobně bych nikdy nechtěla přemýšlet nad tím, jestli kožešinu, kterou nosím, mám ze zvířete, které umíralo dny v otřesných podmínkách a bolestech jen proto, abych vypadala dobře nebo umíralo třeba i humánně, nicméně tak jako tak pro můj marnivý a sobecký zájem. Kožešinu nemám a už vím, že mít nikdy nebudu."

Petra Černocká

"Zdá se, že je to stále dokola o hamižnosti chovatelů a netečnosti příslušných ministerských úředníků, kteří by se touto problematikou měli zabývat. Existují důkazy v jakých podmínkách zvířata žijí, existují příklady, jak se s těmito problémy vypořádaly kulturnější země, než je ta naše, a naštěstí existují i organizace, které znova a znova nepřestávají apelovat na příslušných místech, aby se s tím konečně něco udělalo.Lidem, kteří se rozhodli věnovat tolik energie pro boj za přirozená práva našich zvířecích spoluobyvatel této planety, je třeba poděkovat a především je podpořit svým hlasem."

Jana Janěková

Těžko se hledají  vhodná slova na tak složitou situaci ve světě a tudíž i k problému týkajícího se vztahu člověka ke zvířatům a využívání jejich životů pro ukojení svých povrchních potřeb. Zacituji zde tedy text Kurta Vonneguta, který vystihuje vše nejlépe a se kterým se ztotožňuji:

REKVIEM

Ukřižovaná planeta Země

kdyby měla dar řeči a smysl pro ironii,

by dnes mohla klidně říct o tom jak jí ubližujeme:

"Otče, odpusť jim, vždyť nevědí co činí".

Ironie by byla v tom, že víme, co činíme.

Až kvůli nám umře poslední živý tvor, jak by bylo poetické, kdyby Země mohla říct hlasem zvedajícím se možná ze dna Velkého kaňonu:

"Je po všem."

Lidem se tu nelíbilo.

Marta Kubišová

"Lituji zvířata, která jsou ještě v dnešní době chována kvůli výrobě okrasných kožichů. Nechápu lhostejnost lidí, kteří tento masakr podporují. Vždyť dnes už je možné pořídit si imitaci jakékoliv kožešiny bez utrpení zvířat."

Jaroslava Obermaierová

Jaroslava Obermaierová se na podporu tzv. kožešinových zvířat vyfotila v kleci

Pavel Vítek

"Jsem naprosto šokován a pobouřen těmito otřesnými záběry. Domnívám se, že každá živá bytost má právo na důstojný život. Nesouhlasím za žádných okolností s porušením tohoto práva. Zvířata v zajetí se navíc nemohou násilí člověka bránit, je to neodpustitelné trápení. Jsem zásadně proti takovým "chovům" a proti takovémuto zacházení se zvířaty - jenom kvůli tak marnivé záležitosti, jakou je pořízení pravého kožichu. Lidé by měli se zvířaty žít v harmonii a ne jim ubližovat."


Obchodníci

Aktualizovaný seznam obchodníků, kteří se rozhodli nepoužívat pravé kožešiny naleznete na stránkách programu Obchod bez kožešin www.obchodbezkozesin.cz.

Osobnosti módy

Kompletní seznam módních návrhářů a oděvních společností, které se zřekli používání pravých kožešin, naleznete na stránkách organizace The Humane Society of the United States.

Hudebníci

f


Vytisknout stránku

© Všechna práva vyhrazena   - Proti srsti

Tvorba webových stránek ANTstudio.cz